AKTUALITA

Úspěchy na MČR a Marcialonga za dveřmi

Autor: Enervit
Datum:

Úspěšný vstup se povedl závodníkům Enervitu do prvních závodů Mistrovství republiky v běhu na lyžích. Fantastický výkon předvedl Michal Novák z LK Slovan Karlovy Vary, když na 15 kilometrů volnou technikou předvedl druhý nejlepší výkon mezi muži a zároveň tím ovládl kategorii juniorů. Klára Moravcová také diktovala tempo a v kategorii žen skončila druhá. Seriál dálkových běhů Ski Classics pokračuje v neděli italskou Marcialongou.

 

Středeční distanční závody volně byly alespoň částečně v režii závodníků Enervitu. Klára Moravcová obsadila druhé místo, když podlehla jen výborně jedoucí reprezentantce Evě Vrabcové - Nývltové, na stupně vítězů je doprovodila Kateřina Beroušková.

 

Závodu mužů až do posledních chvil vévodil mladý Michal Novák z LK Slovan Karlovy Vary, kterého až v závěru přeskočil Jan Šrail. Třetí místo obsadil Dušan Kožíšek, který tím také potvrdil vynikající formu. Michal Novák si svým druhým místem zároveň dojel pro vítězství v kategorii juniorů. 

Stupně vítězů zleva: Klára Moravcová, Eva Vrabcová Nývltová a Kateřina Beroušková

 

Čtvrteční program naplnily sprinty klasickou technikou. Mezi muži dominoval Jan Bartoň, když ovládl kvalifikaci a směle postupoval až do finále. V něm těsně podlehl reprezentačnímu Aleši Razýmovi a skončil druhý. Bohužel po diskvalifikaci byl odsunut na šesté místo. Druhé místo dodatečně obsadil Martin Jakš a třetí Jakub Antoš. 

 

V neděli pokračuje laufařský seriál oblíbenou Marcialongou. V Itálii se jede již 42. ročník slavného závodu klasickou technikou. Na startu nebude chybět Silvini Madshus team.

 

Všem závodníkům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí do dalších závodů. V Novém Městě na Moravě pokračuje MČR distančními závody klasickou technikou a štafetami. 

 

 

 

 

SPOLUJÍZDA

Nabídka
Poptávka
15-05-2014 15:11:17
Holešov -> Kouty nad Desnou